Aktivitetskalender 2017

April

Vecka Måndag Tisdag Onsdag Torsdag Fredag Lördag Söndag
13

 

          2
Vårslaget - Ljunghusens GK
14             9
Städgolf

Vårslaget - Bedinge GK
15   11
Elitlaget läger - Sjöbo GK
12
Elitlaget läger
- Österlen GK
       
16   18
Tränings-
grupperna
startar
19 
Tränings-
grupperna
startar
20
Tränings-
grupperna
startar
     
17           29
Vårslaget -
Söderslätts GK
30
Tallskottet
B-klass

Maj

Vecka Måndag Tisdag Onsdag Torsdag Fredag Lördag Söndag
18 1
Tallskottet elit
        6
Vårslaget -
Malmö/Burlöv
GK
7
Juniorserien -
Flommens GK
19 8
Juniorledar-
träning
      12
Skandia Tour
Elite -
Abbekås GK


13
Skandia Tour
Elite -
Abbekås GK

Skandia Tour
Future -
Flommens GK
14
Skandia Tour
Elite -
Abbekås GK

Skandia Tour
First -
Hintons Golf
Sofiedal

Rookietouren -
Hintons Golf
Sofiedal
20 15
Juniorledar-
träning
        20
Golfens dag 
21
Juniorserien -
Bokskogens GK
21 22
Juniorledar-
träning
    25
Sjöbo Open
+18 touren 
     
22 29
Juniorledar-
träning

           

Juni

Vecka Måndag Tisdag Onsdag Torsdag Fredag Lördag Söndag
22

 

           
23 5
Juniorledar-
träning
6
Sommarlovs-
golf nr 1 - Pro
Am uttagning
    9
Skandia Tour
Ellite -
Åtvidabergs GK
10
Skandia Tour
Ellite -
Åtvidabergs GK

Skandia Tour
First -
Åkagårdens GK

Rookietouren
- Åkagårdens GK

11
Skandia Tour
Ellite -
Åtvidabergs GK

Skandia Tour
Future -
Hintons Golf
Sofiedal
24 12
Juniorledar-
träning
        17
Juniorserien -
Trelleborgs GK
 
25 19
Dagsläger Sjöbo GK

Sommarlovs-
golf nr 2 Skandia Cup
klubbkval

Juniorledar-
träning

20
Dagsläger Sjöbo GK
21
Dagsläger Sjöbo GK
22
Dagsläger Sjöbo GK
     
26 26
Juniorledar-
träning

Sommarlovs-
golf nr 3

    29
Skandia Tour Elite -
Vallda G&CC

30
Skandia Tour
Elite -
Vallda G&CC
   

Juli

Vecka Måndag Tisdag Onsdag Torsdag Fredag Lördag Söndag
26           1
Skandia Tour Elite -
Vallda G&CC

Skandia Tour
Future -
Tegelberga GK

Skandia Tour
First -
Öresunds GK

Rookietouren
- Öresunds GK
2
Skandia Tour
Elite -
Vallda G&CC

Skandia Tour
Future -
Tegelberga GK

27 3
Juniorledar-
träning

Sommarlovs-
golf nr 4
    6
Skandia Cup
gruppkval -
Romeleåsens GK
    9
Juniorserien -
Ljunghusens GK
28 10
Juniorledar-
träning

Sommarlovs-
golf nr 5


        15
Klubbmäster-
skap
16
Klubbmäster-
skap
29 17
Sommarlovs-
golf nr 6 
    20
Lilla lag SM -
Barsebäck GCC
   

30 24
Sommarlovs-
golf nr 7

  26
Skandia Tour Elite -
Ringenäs GK

27
Skandia Tour
Elite -
Ringenäs GK

 

28
Skandia Tour Elite -
Ringenäs GK
29
Skandia Tour
Elite -
Ringenäs GK

Skandia Tour
Future -
Romeleåsens GK

Skandia Tour
First -
Tegelberga GK

Rookietouren -
Tegelberga GK
 
31 31
Sommarlovs-
golf nr 8
           

Augusti

Vecka Måndag Tisdag Onsdag Torsdag Fredag Lördag Söndag
31

 

         

 

 

32 7
Sommarlovs-
golf nr 9 
8
Skandia Cup
regionkval -
Sjöbo GK

         
33 14
Juniorledar-
träning

Sommarlovs-
golf nr 10
15
Elitlaget läger - Romeleåsens GK
    18
Skandia Tour
Elite - Skerike GK
19
Skandia Tour
Elite -
Skerike GK

Skandia Tour
Future - Ystad GK
20
Skandia Tour
Elite -
Skerike GK

Skandia Tour
First -
S:t Arild GK

Rookietouren
- S:t Arild GK
34 21
Juniorledar-
träning

        26
Sommarlovs-
final + middag

Skandia Cup
Riksfinal -
Dalsjö GK
27
Juniorhöst-
touren -
Bokskogen GK

Skandia Cup
Riksfinal -
Dalsjö GK
35 28
Juniorledar-
träning

           

September

Vecka Måndag Tisdag Onsdag Torsdag Fredag Lördag Söndag
35           2
Juniorhöst-
touren -
Tegelberga GK 
3
Juniorsponsor-
slaget
36 4
Juniorledar-
träning
      8
Skandia Tour
Elite -
Salems GK
9
Skandia Tour
Elite -
Salems GK

Skandia Tour
First -
Trelleborgs GK

Rookietouren -
Trelleborgs GK
10
Skandia Tour
Elite -
Salems GK

Skandia Tour
Future -
Söderåsens GK
37 11
Juniorledar-
träning

           
38 18
Juniorledar-
träning

          24
Juniorhöst-
touren -
Abbekås GK
39              

Oktober

Vecka Måndag Tisdag Onsdag Torsdag Fredag Lördag Söndag
39             1
Juniorhöst-
touren -
Sjöbo GK 
40           7
Avslutning för
tränings-
grupperna
8
Avslutning för
tränings-
grupperna

Juniorhöst-
touren -
Lunds AGK

41              
42             22
Juniorhöst-
touren final -
Flommens GK
43              
 44              

November

Vecka Måndag Tisdag Onsdag Torsdag Fredag Lördag Söndag
44              
45              
46              
47              
48